Aktualności

XVII Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej

data dodania: 05.06.2019

18 - 19 luty 2017
XVII Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach D&H
BYTÓW MISTRZEM
Wzorem lat ubiegłych, w dniach 18 - 19.02.2017r. w Szkole Podstawowej w Sierakowicach rozegrano XVII edycję Turnieju Piłki Siatkowej dla amatorów. Wystąpiło 12 zespołów z takich miejscowości jak: Gdańsk, Gdynia, Kartuzy, Dziemiany, Kołczygłowy, Przodkowo, Klukowa Huta, Linia, Tuchom, Bytów, Stężyca, Pruszcz Gdański, Kościerzyna.

18.02 rozegrano mecze eliminacyjne. Z grupy A bez większych problemów awansowały drużyny Intermarine i Alpat Gdynia, z grupy B Olimpijczyk Pruszcz Gdański i po zaciętym meczu Akrylex Kościerzyna pokonując w decydującym spotkaniu Nasz Dach Stężyca 2:1 (25:15, 23:25, 20:18). 19.02 od godzin porannych rozpoczęto eliminacje grupy C, w której KSK Kołczygłowy oraz D&H Bytów nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i to oni awansowali do ćwierćfinałów. Drużyny, które nie zakwalifikowały się do ćwierćfinałów otrzymały – ufundowane przez Prezesa Zarządu GS „SCh” w Sierakowicach Pana Józefa Formelę – pamiątkowe dyplomy, smycze i okazjonalne słodkości na osłodę goryczy porażki. 19.02.2017r. rozegrano ćwierćfinał, półfinał i finał. W ćwierćfinale spotkały się drużyny Intermarine i Acrylex Kościerzyna (2:0), Olimpijczyk Pruszcz Gdański i KSK Kołczygłowy (2:1) oraz D&H Bytów i Alpat Gdynia(2:0). Po wyrównanych spotkaniach do półfinału awansowali: Intermarine, D&H Bytów, Olimpijczyk Pruszcz Gdański i jako najlepszy przegrany z ćwierćfinału KSK Kołczygłowy. Półfinały (chyba najbardziej zacięte spotkania w Turnieju) rozegrane zostały pomiędzy drużynami: D&H Bytów i Olimpijczyk Pruszcz Gdański (2:1 dla Bytowa) oraz KSK Kołczygłowy i Intermarine (Kołczygłowy otrząsnęły się po porażce z ćwierćfinału i wygrały 2:0). A finały? No cóż w walce o III miejsce Olimpijczyk nie dał szans drużynie Intermarine i wygrał 2:0 w setach do 22 i 16. W meczu o I miejsce spotkali się odwieczni rywale Bytów i Kołczygłowy. Pierwszy set – punkt za punkt – wygrywa Bytów 27:25, w drugim secie Kołczygłowy wykrzęsały z siebie resztki sił i dość gładko wygrały 25:16. Trzeci set należał już do Bytowa. To oni najlepiej wytrzymali trudy maratonu siatkarskiego i wygrali 15:11 krzycząc po ostatnim gwizdku sędziego:„ Nareszcie MY, Bytów Mistrzem”
Nagrody dla zwycięzców wręczali: Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach Józef Formela i zastępca Prezesa Mirosław Kuczkowski,Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, a także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Ireneusz Płotka. Wspaniała atmosfera, emocjonujące pojedynki i licznie zgromadzona publiczność spowodowały, że XVII Turniej Piłki Siatkowej, przejdzie do historii jako impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym obejmująca swym zasięgiem zawodników – amatorów niemal z całego województwa pomorskiego.

Witamy!

Co powiesz na to, żebyśmy wysyłali do Ciebie najnowsze promocje?
Tak nie za często - raz w miesiącu.

Super! Teraz będziemy Ci wysłać najnowsze promocje!

Coś poszło nie tak. Spróbuj raz jeszcze.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z siedzibą w Sierakowicach (83-340), ul. Kartuska 4, tel. 58 681-65-69.